DSC 05169 листопада, у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця,  в Україні традиційно відзначають День української писемності та мови. Цього дня шанувальники українського слова зібралися в читальній залі коледжу, де ведучі заходу Соболенко Олег і Журавель Катерина, студенти 31 групи сп. «Соціальна педагогіка», нагадали про важливі події з історії виникнення писемності, вшанували найкращих популяризаторів українського слова та, прослухавши декламування поезій студентами, глядачі вкотре відчули красу нашої рідної мови.

Сьогодні це свято важливе, як ніколи, адже рідна мова – душа нації, її генетичний код, мати єдності, захисниця громадянства і берегиня держави. В цей святковий день колежани змогли почути не лише поетичні рядки Тараса Шевченка, Олеся Лупія, О.Підсухи, а й переглянути уривок з п’єси «Наталка Полтавка» І.Котляревського, родоначальника нової української літератури.

Тема української мови є досить актуальною на сьогодення, і приємно були вражені глядачі заходу, коли лунали авторські вірші нашого викладача української літератури Капка Б.Й., дідуся студентки 11 групи сп. «Економіка підприємства» Миколенка О.П. Кожне слово несло загальнолюдську мудрість, багатство, красу й витонченість.

А Потапенко Дмитро, студент 12 групи сп. «Правознавство», гуморескою П. Глазового «Кухлик», переконав шанувальників слова, що володіння мовою - це показник культури людини.

Відомо, що мова і пісня – дві найважливіші фортеці, які народ повинен оберігати, як свої кордони. І немає жодного українця в світі, який не чарувався б мелодійністю, душевністю нашої української пісні. Музичний супровід на святі підготували студентки Кисимес О., Шостак А., Горковенко Ю., які через пісню розкрили невичерпні багатства народної мови, розкрили чудову, чарівну музику українського слова.

Всім учасникам та гостям свята бажаємо плекати рідне українське слово, захищати честь рідної мови, передавати від покоління до покоління, об’єднуючи минуле й прийдешнє.

Ковальська О.В.,

викладач української мови та літератури