Меню сайту

ВхідУвага! Сайт востаннє оновлено 29.12.2020 р.

Актуальна інформація на новому сайті https://bgc.edu.ua/

Відкрито музей 2007 року на честь 40-річчя навчального закладу. Музей створено за ініціативою директора коледжу Лисака С.В. Експонати розміщені на третьому поверсі центрального корпусу у невеличкій кімнаті. Музей був створений завдяки зусиллям директора, його заступників, завідувачів відділами, пенсіонерів, викладачів та студентів коледжу. За зібраними матеріалами студенти написали десятки курсових робіт, рефератів з історії коледжу. Всі матеріали музею використовуються для поглиблення знань студентів про педучилище – попередника коледжу, про розвиток педагогічної освіти на прикладі свого навчального закладу, про перших викладачів та студентів, про випускників, які прославили його і ввійшли в історію навчального закладу.

muzeum 1

Перший стенд музейної експозиції «Витоки нашої історії» розповідає про духовне училище, яке розпочало свою діяльність з 1818 року, при Миколаївському монастирі. В 1884 р. для духовного училища побудували нове цегляне приміщення, в якому воно перебувало до 1903 року. Це приміщення – старий корпус нашого коледжу.

На стенді фотографії учнів духовного училища, які пізніше стали відомими людьми. Це Іван Семенович Нечуй-Левицький, письменник, його ім’я носить наш коледжу, О.Кротевич – письменник, О.Кошиць – диригент, композитор. В коледжі є хорова капела ім. О.Кошиця, його ім’ям названа одна з вулиць м.Богуслава.

На цьому ж стенді є фотографії відомих людей, які були частими гостями духовного училища. Це Т.Г.Шевченко – він привозив попівського сина Яся на навчання, Марко Вовчок жила в м. Богуславі, Микола Гоголь заїжджав в духовне училище, коли їхав з м. Одеси у м. Кагарлик до матері.

На цьому стенді фотографії старого приміщення коледжу, а також відомості про духовне училище та педучилище.

2 лютого 1818 року в м. Богуславі при Миколаївському монастирі було відкрито духовне училище. З 1884 по 1903 рік духовне училище перейшло у новозбудоване приміщення (нині старий корпус коледжу).

З 1925 по 1965 рік у цьому приміщенні була середня школа № 1.

1966 рік – відкрито Богуславське педагогічне училище як філію Ржищівського педучилища.

Другий стенд експозиції «Все має свій початок». На ньому фото будівництва основних корпусів коледжу, двох гуртожитків, спортивного залу, будинку для викладачів. Біля стенду на стіні розміщені вироби з дерева. Це «Лебідка», «Лісовик», «Мавка», і ін. Виготовили їх викладачі коледжу Чорний С.П. та Пустовіт В.Г.

Третій стенд присвячений «Будням училища». Тут фото студентських загонів «Богуславка», зарубіжних гостей училища, агітбригад, агітпоїздів «Атеїст», навчальних занять, кращих спортсменів педучилища.

Наступний стенд «На шляху до коледжу». На ньому розміщені фотографії директорів. Це:

Ткач Р.П. (1966-1967) – завідуючий Богуславським відділенням Ржищівського педучилища;

Щербина Ю.С. (1967-1969);

Чигирик Ю.П. (1969-1978);

Полочанський М.В. (1978-1992);

Рогоза А.П. (1992-2000);

Лисак С.В. (2000).

Ще на цьому стенді фото перших викладачів та перших студентів. Також у роках висвітлено шлях педучилища до гуманітарного коледжу:

1967 р. – Богуславське педагогічне училище почало існувати  як самостійний навчальний заклад;

1994 р. – Богуславському педагогічному училищу присвоєно ім’я І.С.Нечуя-Левицького;

1996 р. – за результатами акредитації училище отримало статус коледжу.

1999 р. – ліцензовано всі спеціальності;

2001 р. – коледж увійшов до складу навчально-методичного комплексу «Богуславський гуманітарний коледж ім. І.С.Нечуя-Левицького -  Переяслав-Хмельницький державний педагогічний  інститут імені Григорія Сковороди;

2003 р. – розпорядженням голови Київської обласної державної адміністрації за погодження із Міністерством освіти і науки України Богуславський педагогічний коледж ім. І.С.Нечуя-Левицького перейменовано на гуманітарний коледж ім. І.С.Нечуя-Левицького.

П’ятий стенд присвячено художнім колективам. На ньому розміщені фото 10 художніх колективів, 5 з яких носять звання «Народні».

Це:

  1. Народний аматорський духовий оркестр.
  2. Народний фольклорний гурт «Коляда».
  3. Народна аматорська капела бандуристів «Богуславка».
  4. Хорова капела ім. О.Кошиця.
  5. Танцювальний ансамбль «Либідь».
  6. Вокальний ансамбль викладачів «Вишиванка».
  7. Народний аматорський оркестр баяністів.
  8. Вокально-інструментальний ансамбль «Співаночки».
  9. Жіночий хор.
  10. Драматичний театр «Юність».

Кожен художній колектив виготовив альбом, в якому висвітлена історія створення колективу, нагороди та фотографії.

Експонати шостого стенду розповідають про сьогодення коледжу. Тут розміщені такі фотографії: «Студентська науково-практична конференція», «Кращий практикант року», заняття з студентами, пробна практика, підготовка до захисту робіт, індивідуальні заняття з музики.

Далі у вітрині експонуються матеріали про досягнення наших випускників, які є нашою гордістю. За 45 років наш навчальний заклад підготував 14 тисяч спеціалістів серед випускників навчального закладу є: поети, композитори, кандидати науковці, доценти, заслужені діячі мистецтв, заслужені артисти і просто хороші вчителі.

У наступній вітрині експонуються альбоми циклових комісій.

Четверту вітрину присвячено науковим робота наших викладачів. Тут розміщені науково-методичні посібники, наукові праці, методичні вказівки до написання контрольних робіт, програми, підручники.

За 5 років існування музею історії коледжу виготовлено 10 альбомів: «Про нас пишуть», «Педагогічному училищу 5, 10, 15, 20, 25 років», «Викладачі коледжу – наші випускники», «Третій  трудовий семестр в нашому навчальному закладі», «Спогади О.Кошиця про духовне училище», «Наші директори», «Педагогічні династії та подружжя коледжу», «Щоб минуле не зникло безслідно», «Тече ріка життя» (першовересень у нашому навчальному закладі).

За час існування музею історії  коледжу його відвідали понад 7 тисяч чоловік, у тому числі директори та викладачі інших навчальних закладів, колишні студенти, пенсіонери, працівники керівних органів м. Києва, абітурієнти, студенти та викладачі коледжу.

Експонати музею історії коледжу – цінні скарби, зібрані копіткою працею колективу викладачів та студентів  - широко використовуються для поглиблення знань студентів про свій навчальний заклад. Тут проводить засідання історичний гурток, сюди приходять на екскурсію перш за все першокурсники всіх груп. На протязі навчального року проводяться виховні години за матеріалами музею, зустрічі з ветеранами коледжу, знаменитими випускниками. Матеріали музею студенти використовують у написанні курсових робіт, проведенні конференцій.

Такі заходи мають велике виховне значення, прищеплюють любов до коледжу, прагнення берегти й примножувати його кращі традиції, наслідувати кращих випускників, про яких розповідають експонати музею.

 

Конкурс "Юні таланти"

Офіційні веб-сайти