Меню сайту

ВхідУвага! Сайт востаннє оновлено 29.12.2020 р.

Актуальна інформація на новому сайті https://bgc.edu.ua/

 Богуславський гуманітарний коледж імені І.С.Нечуя-Левицького є одним із провідних навчальних закладів не лише Київської області, а й усього  центрального регіону України.

Розташовується коледж у приміщенні Богуславського духовного училища, історія якого починається у 1818 році.

Перше приміщення училища стояло на південному схилі монастирської гори. Будинок училища був дерев’яний. Навпроти училища стояв будинок інспектора, а на схилах гори зі сходу і заходу – п'ять будинків для вчителів та учнів. Першим наглядачем училища був Федір Андріївський.

У Богуславському духовному училищі навчались досить відомі пізніше люди: Іван Нечуй-Левицький, Євген Кротевич, Павло Клебановський, Олександр Кошиць. Не раз бував тут Тарас Шевченко, коли возив попівського сина на навчання у Богуслав. Відвідували його також Марко Вовчок, яка деякий час жила в Богуславі та Хохітві, Микола Гоголь, коли їхав з Одеси в Кагарлик до матері.

1859 року училище перевіряв ревізор, професор Київської духовної семінарії Феофан Лебединцев. Він зробив висновок, що приміщення старе і надалі використовувати його не можна. Тому Київська патріархія вирішила збудувати нове приміщення для училища, за межами монастиря.

У 1884 році його було споруджено на території, де в давнину розташовувався богуславський полк під командуванням полковника Самійла Самуся. Нижче, в бік річки Росі, для училища була споруджена церква. Освячена в день Святої Покрови, вона отримала назву Покровської.

У новому приміщенні духовне училище проіснувало з 1884 по 1903 рік. Потім воно було закрите, а в його стінах влаштували притулок для духовенства. Після революції 1917 року притулок закрили, а в 1918 році тут розмістився відділ народної освіти. До речі, його першим завідуючим був Євген Кротевич, пізніше відомий письменник.

У 1923-1925 рр. тут розміщувався Богуславський педагогічний технікум, який у 1925 році разом із Звенигородським училищем був приєднаний до Корсунського педагогічного училища.

Згодом у цьому приміщенні було відкрито середню школу, для якої в 1965 році було зведено нову будівлю, а в будівлі духовного училища розташувався піонерський табір.

У 1966 році наказом Міністерства вищої та середньої спеціальної освіти УРСР № 215/2 від 31 серпня 1966 року було відкрито філію Ржищівського педагогічного училища. У 1967 році було створено самостійний навчальний заклад - Богуславське педагогічне училище.

Так було розпочато підготовку майбутніх педагогів у Богуславі. У 1966 році в Богуславському відділенні Ржищівського педагогічного училища почали навчання студенти шести академічних груп за спеціальностями «Початкове навчання» та «Дошкільне виховання».

Завідувачем Богуславського відділення Ржищівського педагогічного училища було призначено Романа Петровича Ткача. Закінчив Вінницький педагогічний інститут ім. М.Островського, факультет фізичного виховання (1958-1963), має вищу кваліфікаційну категорію. Педагогічне звання «викладач-методист», відмінник народної освіти України.

 

Розташувався новий навчальний заклад у приміщенні колишнього Богуславського духовного училища.

 

 

Як самостійний навчальний заклад коледж існує з 1967 року. Тоді на базі Богуславського відділення Ржищівського педагогічного училища було створено самостійне Богуславське педагогічне училище. Його першим директором став Юрій Савелійович Щербина – прекрасний організатор, талановитий педагог, ветеран Великої Вітчизняної війни, нагороджений за сумлінну педагогічну працю орденом Трудового Червоного Прапора.

Директор Богуславського педагогічного училища З 1969 р. по 1978 р. директором Богуславського педагогічного училища був Чигирик Юхим Петрович. Закінчив історико-філологічний факультет Ворошиловградського педагогічного інституту. Відмінник народної освіти УРСР.

 

 

У 1969 році було побудовано основний корпус училища, п’ятиповерховий гуртожиток № 1 для студентів, зміцнилася матеріальна база навчального закладу, вдосконалився навчально-виховний процес.  

 

 

У 1978 році директором навчального закладу був призначений Микола Володимирович Полочанський. Закінчив філологічний факультет Черкаського педагогічного інституту, Вищу партійну школу при ЦК КПРС (1967 р.). Відмінник народної освіти УРСР, нагороджений державними нагородами, грамотами Міністерства освіти, обласного відділу освіти.

 

Завдяки зусиллям педагогічного колективу та його директора переобладнуються навчальні кабінети. В них нараховується більше 200 різноманітних технічних засобів навчання, які активно використовуються викладачами в навчальному процесі. Для забезпечення належних побутових умов студентів за порівняно короткий час збудований і обладнаний другий гуртожиток, де мешкало більше 600 студентів. Більше 10 сімей викладачів одержали квартири. У 1983 році розширили навчальний корпус на 9 аудиторій. На подвір'ї збудовано спортивний комплекс розміром 50х100 м.

У 1982 році колегія Міністерства вищої та середньої спеціальної освіти СРСР та ЦК профспілки працівників освіти вищої школи та наукових установ присудили училищу третє місце по підсумках Всеукраїнського конкурсу на кращу організацію умов праці, побуту і відпочинку студентів та на ознаменування 60-річчя утворення СРСР. Гуртожитки було обладнано холодильниками, телевізорами, радіоприймачами, працював училищний радіовузол. Працював радіоклуб «Юність», завдяки якому студенти знали новини училища, вітали ювілярів – студентів та викладачів училища. Працював 50-метровий стрілецький тир. Було закладено тридцятиквартирний житловий будинок для викладачів. На всю країну гриміла слава Богуславської кузні педагогічних кадрів. Бажаючих вступити до Богуславського педучилища було немало, отож існували солідні конкурси.

У 1992 році директором педагогічного училища був призначений Анатолій Петрович Рогоза. Закінчив фізико-математичний факультет Київського державного педагогічного інституту ім. О.М.Горького. Працював у коледжі на посаді викладача фізико-математичних дисциплін, заступника директора з навчальної роботи. Кандидат педагогічних наук, відмінник народної освіти України.

Незважаючи на тяжку економічну ситуацію, що склалася в країні в 90-ті роки, колектив багато зусиль докладав для подальшого зміцнення матеріально-технічної бази училища. Було закінчено будівництво нового навчального корпусу, тридцятиквартирного будинку для працівників училища.

У житті нашого навчального закладу в 1994 році сталася визначна подія: завдяки величезній роботі викладачів і студентів Постановою Кабінету Міністрів України училищу присвоєно ім'я класика української літератури Івана Семеновича Нечуя-Левицького.

У 1996 році за результатами акредитації наказом Міністерства освіти України «Про зміну статусу і назви вищого навчального закладу» училищу було надано статус коледжу. Згодом коледжу надано право на підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр».

З 2000 року коледж очолює Станіслав Володимирович Лисак – невтомний, ініціативний, відданий справі керівник. Народився 11 вересня 1958 року в с.Москаленки Богуславського району. Закінчив Київський педагогічний інститут ім. О.М.Горького в 1989 році, факультет загальнотехнічних дисциплін. Працював у системі професійно-технічної освіти, заступником директора Богуславського педагогічного коледжу ім. І.С.Нечуя-Левицького з виховної роботи, заступником голови Богуславської районної державної адміністрації з гуманітарних питань. Нагороджений грамотами Міністерства освіти і науки України, Головного управління освіти та науки Київської обласної державної адміністрації, обласного управління юстиції.

З 1 вересня 2003 року Богуславський педагогічний коледж ім. І.С.Нечуя-Левицького перейменовано у Богуславський гуманітарний коледж ім. І.С.Нечуя-Левицького.

Сьогодні Богуславський гуманітарний коледж імені І.С.Нечуя-Левицького –  це навчальний заклад І рівня акредитації, який здійснює підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст на основі базової та повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання за кошти обласного бюджету та за кошти фізичних і юридичних осіб.

Коледж готує фахівців у чотирьох галузях знань

01 Освіта

  • 012 Дошкільна освіта;
  • 013 Початкова освіта. Англійська мова;
  • 013 Початкова освіта. Інформатика;
  • 014 Середня освіта (Музичне мистецтво);
  • 014 Середня освіта (Образотворче мистецтво);
  • 014 Середня освіта (Фізична культура);

05 Соціальні та поведінкові науки

  • 051 Економіка;

08 Право

  • 081 Право;

23 Соціальна робота

  • 231 Соціальна робота.

 

 

 

 

 

Конкурс "Юні таланти"

Офіційні веб-сайти