IMG 984119 лютого 2020 року на базі КВНЗ КОР «Богуславський гуманітарний коледж імені І.С.Нечуя-Левицького» відбулося засідання методичного об’єднання голів циклових комісій української мови з методикою навчання ЗВО/ЗФПО Центрального регіону України (Київська, Черкаська, Чернігівська, Сумська та Житомирська області), в рамках якого було проведено II (регіональний) етап X Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів педагогічних ЗВО/ЗФПО Центрального регіону України.

З вітальним словом до учасників засідання, викладачів та студентів, які представляли всі педагогічні навчальні заклади Центрального регіону, звернувся директор коледжу Лисак Станіслав Володимирович та голова регіонального методичного об’єднання голів циклових комісій української мови з методикою навчання Лариса Олександрівна Перевозник.

Поки студенти змагалися, виконуючи тестові завдання, викладачі мали змогу відвідати літературознавчі локації «Літературного Богуслав’я», зокрема побувати у музеях Івана Сошенка та Марка Вовчка, послухати цікаву розповідь біля пам’ятника Марусі Богуславці про цю легендарну героїню народної думи, поспілкуватись із науковим співробітником Музею історії Богуславщини Н.Б.Левченко та завідувачем літературно-меморіальним музеєм І.С.Нечуя-Левицького у смт. Стеблеві - А.С.Хаврусем, почути майже невідомі факти із повідомлень юних екскурсоводів про життя письменника під час відвідування кімнати-музею навчального закладу. Адже без творчого доробку цього письменника неможливо уявити ні українську літературу, ні український театр.

Цього дня в коледжі перед глядачами «ожили» Нечуївські герої: славнозвісні баби Палажка і Параска, норовливі парубки Карпо і Лаврін, і, звичайно, вся родина Кайдашів. Актори-студенти зуміли передати всі тонкощі характеру персонажів. Яскраві сюжети дарували глядачам радісні й журливі емоції, можливість задуматися про ставлення до ближнього й передати прийдешньому поколінню скарб людяності, який потрібно примножувати та оберігати.

Сьогодення потребує фахівця, який може не тільки оперувати власними знаннями, а й готовий змінюватися та адаптуватися до нових потреб ринку праці, активно діяти, швидко приймати рішення та навчатися впродовж життя. Підготовка конкурентоспроможних, професійно компетентних фахівців є стратегічним завданням української системи освіти, умовою стійкого економічного росту й підвищення добробуту країни. Саме це актуальне питання та інші розглядали учасники круглого столу «Формування професійної компетентності студентів коледжів через впровадження інноваційних технологій на заняттях української мови».

Приємним моментом для учасників семінару став концерт-вітання й нагородження знавців української мови та їх наставників за участь та перемогу в олімпіаді.

Перемогу здобули:

І місце – Попова Юлія Олександрівна, студентка ВКНЗ «Коростишівський педагогічний коледж імені І.Я. Франка» ЖОР;

ІІ місце – Кравченко Карміл Сергійович, студент КВНЗ КОР «Богуславський гуманітарний коледж імені І.С.Нечуя-Левицького»;

ІІІ місце – Михалева Інна Олександрівна, студентка Університетського коледжу Київського університету імені Бориса Грінченка.

Учасники засідання переглянули виставку творчих робіт студентів та викладачів коледжу.